ZpětÚvod Novinky

Novinky

 Na daň z nemovitosti zbývají poslední dny. Pravidla přitom rozhodně nejsou vstřícná.

Krásné Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku přeje tým Mozaika.

13.12.2019 10:59

Krásné Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku přeje tým Mozaika.

 Kupujete nebo prodáváte nemovitost a řešíte, u koho vlastně budou peníze, které jako kupující zaplatíte prodávajícímu, nebo jako prodávající dostanete od kupujícího za svou nemovitost.  A kdo je tedy bude opatrovat? A jak dlouho?

Rozhovor pro MF Dnes

05.09.2019 10:47

 V příloze MF Dnes o našem městě si můžete přečíst i rozhovor s Danou Beranovou.

 Podle průzkumů od společnosti Ipsos, které si nechala udělat Expobank CZ, zhruba 60% Čechů investuje peníze do nemovitostí. Respektive nemovitosti shledávají jako relativní jistotu pro uložení svých úspor.

 Z minulých článků už máte představu o tom, kdo a kdy má hradit daň z nabytí nemovitých věcí, zda nechávat zpracovávat znalecký posudek pro vyměření daně, nebo zda si vystačíme s porovnáním tzv. směrnou hodnotou. Dnes by bylo vhodné kupující upozornit na to, že ne pro každou nemovitost lze směrnou hodnotu použít.

 Z minulého článku již víme, do jaké doby a kolik procent z kupní ceny teoreticky musíme po koupi nemovitosti zaplatit na dani z nabytí nemovitých věcí. Napadlo vás někdy, že by finanční úřad dospěl k jinému, samozřejmě vyššímu číslu?

 Nové bydlení už jste si vybrali a koupili, převedli na sebe energie, třeba i fond oprav, zálohy na služby, už jste i zapsání v katastru nemovitostí jako majitelé. Myslíte, že máte všechnu administrativu vyřízenou. Nezapomněli jste uhradit daň z nabytí nemovitých věcí?

HYPOTÉKA V KOSTCE

20.02.2019 11:38

O hypotékách a jejich nových pravidlech toho bylo v minulých měsících řečeno mnoho. Nicméně opakování je matka moudrosti. Pojďme si tedy v kostce shrnout to nejdůležitější.


 Vláda schválila návrh novely bytového spoluvlastnictví, jehož úprava je obsažena v občanském zákoníku. Návrh bude postoupen do dalšího legislativního procesu v Parlamentu České republiky. Účinnost navrhované úpravy lze očekávat v roce 2020.


Hledání nemovitosti


Rychlý kontakt

Volejte zdarma
800 111 308

Telefon Lanškroun
+420 465 320 225

E-mail
info@reality-mozaika.cz

Telefon
+420 606 631 877

Youtube

© 2020, reality-mozaika.cz – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REAlBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑