ZpětÚvod Novinky

Novinky

Rozhovor pro MF Dnes

05.09.2019 10:47

 V příloze MF Dnes o našem městě si můžete přečíst i rozhovor s Danou Beranovou.

 Podle průzkumů od společnosti Ipsos, které si nechala udělat Expobank CZ, zhruba 60% Čechů investuje peníze do nemovitostí. Respektive nemovitosti shledávají jako relativní jistotu pro uložení svých úspor.

 Z minulých článků už máte představu o tom, kdo a kdy má hradit daň z nabytí nemovitých věcí, zda nechávat zpracovávat znalecký posudek pro vyměření daně, nebo zda si vystačíme s porovnáním tzv. směrnou hodnotou. Dnes by bylo vhodné kupující upozornit na to, že ne pro každou nemovitost lze směrnou hodnotu použít.

 Z minulého článku již víme, do jaké doby a kolik procent z kupní ceny teoreticky musíme po koupi nemovitosti zaplatit na dani z nabytí nemovitých věcí. Napadlo vás někdy, že by finanční úřad dospěl k jinému, samozřejmě vyššímu číslu?

 Nové bydlení už jste si vybrali a koupili, převedli na sebe energie, třeba i fond oprav, zálohy na služby, už jste i zapsání v katastru nemovitostí jako majitelé. Myslíte, že máte všechnu administrativu vyřízenou. Nezapomněli jste uhradit daň z nabytí nemovitých věcí?

HYPOTÉKA V KOSTCE

20.02.2019 11:38

O hypotékách a jejich nových pravidlech toho bylo v minulých měsících řečeno mnoho. Nicméně opakování je matka moudrosti. Pojďme si tedy v kostce shrnout to nejdůležitější.


 Vláda schválila návrh novely bytového spoluvlastnictví, jehož úprava je obsažena v občanském zákoníku. Návrh bude postoupen do dalšího legislativního procesu v Parlamentu České republiky. Účinnost navrhované úpravy lze očekávat v roce 2020.

Na konci ledna vyprší lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí pro rok 2019. Přiznání ale podávají jen někteří poplatníci. 

Krásné Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku přeje tým Mozaika.

18.12.2018 09:38

Krásné Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku přeje tým Mozaika.

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO

29.10.2018 13:51

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO

 Pro naše pobočky v Lanškrouně, Praze a Svitavách hledáme nové tváře na pozici REALITNÍ SPECIALISTA/KA. Vhodné i pro maminky na mateřské dovolené či aktivní důchodce. 


Hledání nemovitosti


Rychlý kontakt

Volejte zdarma
800 111 308

Telefon Lanškroun
+420 465 320 225

E-mail
info@reality-mozaika.cz

Telefon
+420 606 631 877

Youtube

© 2019, reality-mozaika.cz – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REAlBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑